Отборът на Ливърпул загуби с 3:4 от Херта Берлин в контрола, играна в австрийския град Инсбрук. Едва ли резултатът в мача обаче е най-важното за мениджъра на „червените” Юрген Клоп, който приветства обратно в игра дълготрайно контузените Върджил Ван Дайк и Джо Гомес.

Садио Мане, Такуми Минамино и Алекс-Окслейд Чембърлейн бяха точни за англичаните, които още до 31-ата минута отстъпваха на берлинчани с 0:2. Сантяго Аскансибар откри за Херта след центриране от фал и колеблива игра в отбрана за „червените”, а малко по-късно Суат Сердар вкара красиво попадение от малък ъгъл след грешка на Куивийн Келехър.

След голове на Мане и Минамино, Ливърпул успя да изравни още преди почивката. През втората част обаче, Херта отново бе по-активният тим на терена и заслужено стигна до успеха. Стеван Йоветич реализира две попадения, за да направи 4:2 в полза на германския тим, а Чембърлейн оформи крайния резултат две минути преди края.