Отборът на Ливърпул победи по категоричен начин с 4:0 гостуващия Кристъл Палас. Трент Александър-Арнолд откри от страхотно изпълнен пряк-свободен удар в 23-ата минута, а в 44-ата Мохамед Салах удвои. В 55-ата Фабиньо с феноменален удар от далечна дистанция направи 3:0, а в 69-ата Садио Мане офарми и крайния резултат. Джордан Хендерсън пък удари греда през първата част.

Gulliver/GettyImages
99 снимки

Ако в четвъртък вечер Манчестър Сити не надвие Челси в Лондон, тимът на Юрген Клоп официално ще бъде шампион във Висшата лига седем кръга преди края.

Ливърпул можеше да излезе напред в резултата още в осмата минута, но изстрел на Джорджиньо Вайналдум премина на няколко метра от вратата на Уейн Хенеси.

В 15-ата минута Вилфред Заха напусна заради контузия, като бе заменен от Макс Майер.

Домакините натиснаха и заслужено поведоха в 23-ата минута. Тогава Трент Александър-Арнолд по феноменален начин изпълни пряк свободен удар, като завъртя топката и я прати неспасяемо вв вратата на Палас - 1:0.

В 28-ата капитанът Джордан Хендерсън стреля от воле, но нямаше късмет и топката се отби от десния стълб на вратата на Уейн Хенеси.

В 37-ата отново Вайналдум пропусна по подобие на първия си опит в началото.

Три по-късно стражът на Палас излезе извън наказателното си поле, но Салах не успя да се възползва от това и стреля в аут.

Час в 40-ата минута "орлите" отправиха първия си удар към вратата на Алисон, но опитът на Макс Майер бе неточен.

Минута преди края на първата част Ливърпул нанесе втори удар. Фабиньо изведе Салах зад защитата и нападателят безпроблемно реализира за 2:0.

Втората част започна с грешка на бившия бранител на „мърсисайдци“ Мамаду Сако, но Салах не успя да се възползва.

В 55-ата минута обаче резултатът стана класически. Фабиньо реши да изненада вратаря Хенеси с далечен бомбен шут и реализира чудесно попадение – 3:0.

Ливърпул обаче не спря дотук и продължи с головата фиеста. В 69-ата минута Салах изведе по страхотен начин Садио Мане, който демонстрира своята скорост и без проблеми насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата на Кристъл Палас за 4:0.

В последната минута Салах бе изведен по чудесен начин от младия Нико Уилямс, но египтянинът пропусна от чиста ситуация.

ЛИВЪРПУЛ – КРИСТЪЛ ПАЛАС 4:0

1:0 Трент Александър-Арнолд 23’

2:0 Мохамед Салах 44’

3:0 Фабиньо 55’

4:0 Садио Мане 69'

Стартови състави на двата отбора:

ЛИВЪРПУЛ (4-3-3): 1. Алисон – 66. Трент Александър-Арнолд, 12. Джо Гомес, 4. Върджил ван Дайк, 26. Андрю Робъртсън – 14. Джордан Хендерсън (к), 3. Фабиньо, 5. Джорджиньо Вайналдум – 11. Мохамед Салах, 9. Роберто Фирмино, 10. Садио Мане

Старши треньор: Юрген Клоп

КРЪСТЪЛ ПАЛАС (4-1-4-1): 13. Уейн Хенеси – 3. Патрик ван Аанхолт, 12. Мамаду Сако, 24. Гари Кейхил (к), 2. Жоел Уорд – 22. Джеймс МакКарти – 11. Вилфред Заха, 18. Джеймс МакАртър, 8. Шейку Кояте, 10. Андрос Таунзенд – 9. Джордан Аю