Ливърпул разгроми Борнемут с 9:0 в мач от четвъртия кръг на английската Висша лига. Луис Диас отбеляза първия гол в мача още в 3-та минута на двубоя. Само четири минути по-късно, Харви Елиът вкара втори гол и удвои преднината на "червените". Третият гол за Ливърпул падна в 28-та минута и бе дело на десния бек - Трент Александър-Арнолд. Само три минути по-късно и Роберто Фирмино отбеляза. Защитникът на Ливърпул Ван Дайк отбеляза с глава, след центриране от корнер, и направи резултата 5:0. В първите минути на второто полувреме, Крис Мефъм си отбеляза автогол. Фирмино се разписа още веднъж в 62-та минута и направи резултата 7:0. В 82-та минута Фабио Карвальо, който влезе от скамейката, бе точен и вкара първия си гол за тима. Луис Диас се разписа още веднъж в 85-та минута. По този начин Ливърпул изравни рекорда за най-голяма победа във Висшата лига.

Guilliver/GettyImages
20 снимки

Домакините започнаха силно и още във втората минута се стигна до напрежение в наказателното на Борнемут, след като Харви Елиът потърси Фирмино, но бразилецът не вкара.

Само минута по-късно, в 3-та минута именно Фирмино центрира топката, а Луис Диас се извиси във въздуха и стреля с глава. Ударът му беше точен и Ливърпул поведе в резултата. Останаха съмнения за засада, но ВАР показа, че положението е чисто.

Ливърпул продължи да атакува и само 4 минути по-късно, в 7-та минута на мача Роберто Фирмино направи още една асистенция, като остави топката на младия Елиът, който стреля извън наказателното и порази вратата на Борнемут.

В 16-та минута Ливърпул направи опасна атака, която започна от Луис Диас, който намери Харви Елиът на границата на наказателното поле. Младежът прати остро центриране в наказателното, като нито вратаря, нито защитниците играха с топката, която тупна до втората греда на вратата, където се беше включил Мохамед Салах, но той не успя да засече топката и тя излезе в аут.

Мохамед Салах получи още един шанс да вкара в 19-та минута, след като получи прехвърлящ пас от Фирмино, но ударът на Салах бе спасен от Марк Травърс. Корнерът, който последва, не доведе до нищо опасно.

Ливърпул оформи класическото 3:0 с гол на Трент Александър-Арнолд в 28 минута, след нова асистенция на Фирмино. Десният бек на "червените" се беше включил в атаката на отбора и стреля извън наказателното. Вратарят на Борнемут нямаше никакъв шанс.

Щастлив рикошет донесе четвърти гол на Ливърпул, след като Салах се опита да подаде назад, но топката се удари в крак на играч от Борнемут и излетя високо в наказателното, а там беше Фирмино, който засече топката от бялата точка за изпълнение на дузпи и направи резултата 4:0.

Борнемут получи първи шанс да застраши Алисон Бекер чак в 38-та минута, когато Райън Кристи получи дълъг пас и спря топката на гърдите си. Изстрелът, който последва мина на сантиметри от целта.

В 44-та минута "черешките" получиха нова възможност, но Райън Кристи се забави и топката му беше открадната. Последва контраатака на Ливърпул, която завърши с удар на Фирмино, спасен от Травърс. Това бе ключово обаче, защото Ливърпул изпълни корнер, а около бялата точка Ван Дайк се пребори със защитниците на гостите и прати топката във вратата.

Бившият играч на Ливърпул Доминик Соланке и Филип Билинг се появиха за гостите на почивката. Харви Елиът пък напусна игра за мърсисайдци, а на негово място се появи Фабио Карвальо.

Домакините започнаха второто полувреме така както приключиха първото. След центриране на Трент Александър-Арнолд в 47 минута, Крис Мефъм си отбеляза автогол. Подаването беше към Луис Диас, но колумбиецът не стигна до топката. ВАР разгледа положението, защото Диас беше в позиция на засада, но той дори не игра с топката и попадението бе оставено.

Доминик Соланке направи добър пробив отляво в 59-та минута, като промуши топката между краката на Трент, но след това бе спрян.Топката бе изчистена в корнер, но Борнемут не застраши вратата на Алисон.

Фирмино направи резултата 7:0 в 62-та минута. Робъртсън върна топката назад към Карвальо, а той му я върна бързо. Шотландецът центрира и топката попадна в Фирмино, който отново беше точен, въпреки че първия му удар беше спасен, бразилецът имаше шанс да стреля втори път и отбеляза.

Отлична атака на Ливърпул, в която основна фигура бе младежът Байчетич, появил се от скамейката, завърши с пропуск на Мохамед Салах.

Ливърпул обаче не спря да опитва различни неща в атакуващ план. В 81-та минута дълъг пас на Трент намери Цимикас чак на другия фланг. Цимикас свали перфектно топката за младия Фабио Карвальо, а той я прати във вратата.

Вдъхновеният Ливърпул не спря да бележи, Луис Диас направи резултата 9:0 в 85-та минута, отново след центриране, колумбиецът се извиси във въздуха и прати топката във вратата. По този начин Ливърпул изравни рекорда за най-голяма победа.

FT Ливърпул - Борнемут 9:0

1:0 Луис Диас (3')

2:0 Харви Елиът (7')

3:0 Трент Александър-Арнолд (28')

4:0 Роберто Фирмино (31')

5:0 Вирджил ван Дайк (45')

6:0 Крис Мефъм (47' авт. )

7:0 Роберто Фирмино (62')