Ливърпул постигна шеста поредна победа, след като надигра трудно като домакин Брентфорд с минималното 1:0 в двубой от 35-ия кръг на английската Висша лига. Единственото и победно попадение реализира Мохамед Салах в 13-ата минута.

Gulliver/GettyImages
46 снимки

"Пчеличките" затрудниха максимално своя съперник, но не достатъчно, за да измъкнат нещо от "Анфийлд". Мърсисайдци имаха повечето ситуации, като през второто полувреме на два пъти Коди Гакпо пропусна да увеличи аванса на своя тим. В края на първата част пък гол за лондончани на Браян Мбемо беше отменен правилно заради засада.

По този начин Ливърпул затвърди добрата си форма и след шестата си поредна победа събра 62 точки на петата позиция и вече изостава само с една от четвъртия Манчестър Юнайтед и на три от третия Нюкасъл, но и двата отбора имат по два двубоя по-малко, в битката за Шампионска лига. Брентфорд пък остава девети с 50 точки. В следващия кръг "червените" гостуват на Астън Вила, а лондончани имат градско дерби с Уест Хем.

БГНЕС / BGNES
18 снимки

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Ливърпул стартира с натиск и се настани в половината на Брентфорд от самото начало. Първата интересна ситуация дойде в осмата минута, когато Андрю Робъртсън центрира от корнер в наказателното поле, топката беше изчистена, но тя стигна до Мохамед Салах, който среля пред наказателното поле, но право във вратаря Давид Рая, който улови.

Пет минути по-късно обаче мърсисйдци откриха резултата. Салах беше на десния фланг и комбинира с Фабиньо пред наказателното поле, който центрира към Върджил ван Дайк отляво в пеналтерията и с глава насочи топката към втора греда за египтянина, а той от близо отбеляза за 1:0.

В 20-ата минута Диого Жота комбинира с Къртис Джоунс , който шутира от дистанция. Опитът му бе точен, но право в обятията на Рая.

Девет минути след това Ливърпул пропусна да отбележи втори гол. Трент Александър-Арнолд даде страхотен дълъг пас по въздуха, с който изведе Дарвин Нунес зад защитата на гостите, нямаше и засада, но уругваецът не осъществи добър контакт с топката и направи сериозен пропуск.

Брентфорд постепенно се окопити и в 39-ата минута Айвън Тони стреля опасно по тревата от пряк свободен удар малко пред дъгата на наказателното поле, но топката профуча на сантиметри от лявата греда на Алисон.

Пет минути преди края на първата част лондончани пратиха топката във вратата на бразилеца, но голът не беше зачетен заради засада. Тони изведе Браян Мбемо зад Ван Дайк, камерунецът го надбяга, влезе в наказателното поле, след което стреля и отбеляза. Попадението обаче беше отменено заради засада на Мбемо при паса към него. Системата ВАР се позабави, но все пак потвърди това решение.

Осем минути след началото на второто полувреме Ливърпул имаше чудесен шанс да удвои преднината си. Салах изведе отлично Жота отдясно в наказателното поле, а португалецът даде силен пас в малкия пеналт за Гакпо, който на празна врата обаче не успя да отклони топката, която по-скоро го удари него, отколкото той нея.

В следващите минути и двата отбора се вкопчиха в здрава битка, но реални голови ситуации липсваха пред двата вратари.

В 78-ата минута гостите не успяха да изчистят по най-добрия начин топката, която попадна на пътя на Александър-Арнолд, който мощен и плътен удар, но Рая направи отлично спасяване и изби в ъглов удар.

Шест минути преди края на редовното време Гакпо изпусна нова страхотна възможност да подпечата успеха за „червените“. Аарън Хики сбърка, след като не успя да отиграе по най-добрия начин топката назад с глава след опит за дълго подаване и я  предостави на нидерландеца, която я пое отдясно в наказателното поле и шутира силно, но в аут.

До края на срещата Ливърпул запази крехкия си аванс и се поздрави с шести пореден успех, с който запази мечтата си за класиране в Шампионска лига жива.

FT  | ЛИВЪРПУЛ – БРЕНТФОРД  1:0

1:0 Мохамед Салах 13'