Пет попадения видя първият мач във Висшата лига за сезон 2019/20. Вицешампионът Ливърпул срази със солидното 4:1 гостуващия новак Норич Сити на „Анфийлд”, за да може да се даде официалния старт на новата кампания. Официален дебют за мърсисайдци направи вратарят Андриан, който обаче за съжаление на Юрген Клоп дебютира, след като в 35-ата минута Алисон Бекер напусна с контузия в десния крак. Головете за Ливърпул стартираха с помощта на бранителя на Норич – Грант Хенли, който си вкара топката в собствената врата след по-малко от изминалия седем минути. В 19-ата голмайсторът на „червените” Мохамед Салах удвои, а Върджил ван Дайк Покачи резултата 28-ата минута. Три минути преди края на първата част пък Дивок Ориги направи 4:0, за да може през второто полувреме Теему Пуки в 64-ата да намали резултата и да оформи крайното 4:1 на „Анфийлд”.