Отборът на Манчестър Юнайтед успя да стигне до важна победа в гостуването си на Уест Хем с 2:1 в неделния ден в мач от петия кръг на Висшата лига.

Голямата звезда на „червените дяволи“ Кристиано Роналдо отново пък бе в центъра на събитията. Португалецът изравни резултата през първата част, вкарвайки четвъртия си гол в три мача, откакто се завърна на „Олд Трафорд“.

Gulliver/GettyImages
100 снимки

През второто полувреме Роналдо на три пъти претендираше за дузпа, каквато обаче не беше отсъдена. В добавеното време обаче наказателен удар получи Уест Хем. Испанският вратар на Ман Юнайтед Давид Де Хеа спаси 11-метровия наказателен удар, изпълнен от Марк Нобъл. Това бе първа спасена дузпа за испанеца от април 2016 година.

След двубоя в социалните мрежи се появи снимка, на която се вижда как Кристиано, който е клекнал с лице към Де Хеа, посочва с ръка ъгъла, в който смята, че дузпата ще бъде изпълнена. В крайна сметка Нобъл стреля именно там, а Де Хеа изби, носейки трите точки на „червените дяволи“.