Вратарят на Евертън Джордан Пикфорд направи поредна грешка с екипа на „карамелите” при тежкото крушение на отбора му от Тотнъм с 2:6.

Евертън поведе в резултата на „Гуудисън Парк” в 21-ата минута чрез Тио Уолкот, ала шест по-късно „шпорите” изравниха, след като Джордан Пикфорд сбърка жестоко с колегата си Курт Зума.

Двамата се сблъскаха, докато атакуваха изритана топка, която в крайна сметка попадна у Хюн-Мин Сон, а той изравни. Тази грешка е третата за вратаря с екипа на Евертън през този сезон, която води до гол, а това го прави играчът с най-много грешки до този момент. Най-чутовната бе при гостуването на градския съперник – Ливърпул, когато Пикфорд позволи на Дивок Ориги да донесе победата на мърсисайдци в 96-ата минута.

Бившият краен бранител на „червените” Йон Арне Рийзе дори си позволи да използва социалните мрежи, за да се подиграе на Пикфорд: „Някой май губи вярата си”, написа Рийзе в Twitter със смеещо се емоджи.