Отборът на Лийдс нанесе поредно поражение на Кардиф Сити, оставяйки уелския тим в зоната на изпадащите в Чемпиъншип. В първи двубой от осмия кръг на второто ниво на английския футбол, гостите се наложиха с 2:0.

През първото полувреме малкото зрители на стадион „Кардиф Сити“ не видяха много чисти голови положения, въпреки че футболистите на домакините на два пъти удариха гредите.

Всичко в мача бе решено през второто полувреме, когато паднаха и двата гола.

Резултатът в мача бе открит в 62-ата минута от новозеландеца Крис Ууд. Седем минути преди последния съдийски сигнал Пабло Ернандес вкара великолепен гол, пращайки топката в сглобката на вратата.

С победата си днес Лийдс се изкачи на 14-то място във временното класиране. Тимът от Йоркшир събра актив от десет точки след осем мача. Кардиф пък със сигурност ще остане в зоната на изпадащите след изиграването на всички мачове от кръга в Чемпиъншип.

Вижте най-интересните моменти от мача в прикаченото видео.