Лийдс и Брайтън завършиха при равенство 1:1 в мач от 37-ия кръг на Висшата лига.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Гостите стартираха по-добре и успяха да открият резултата в 21-ата минута, когато Дани Уелбек се възползва от асистенция на Бисума и реализира.

В следващите минути домакините притиснаха съперника си, но успяха да стигнат до изравнителното попадение дълбоко в добавеното време, когато Паскал Струик реализира, след подаване на Гелхард.

След равенството Лийдс остава с една точка над чертата и ще трябва да разчита в последния кръг на добър резултат при гостуването на Брентфорд. От своя страна Брайтън са 10-и с 48 точки и рано си осигуриха оцеляването във Висшата лига.

В друг интересен мач от кръга Лестър разби с 5:1 изпадналия Уотфорд като гост. Джейми Варди и Харви Барнс се отличиха с по две попадения, а по едно добави Джеймс Мадисън.

В други мачове Астън Вила – Кристъл Палас и Уулвърхемптън – Норич завършиха при равенства 1:1.