Лийдс Юнайтед продължи със силната си серия и записа 15-и пореден мач без загуба в Чемпиъншип, след като постигна много ценна победа като домакин на Хъл Сити с 3:1 в среща от 40-ия кръг на второто ниво на английския футбол. Българският национал Илия Груев-младши не попадна в групата за втори пореден мач на домакините, след като продължава да лекува контузия, която получи при равенството 1:1 на мача между Азербайджан и България.

Лийдс излезе напред в резултата още в деветат минута чрез Сам Байръм, но Хъл Сити възстанови равенството с гол на дадения под наем от Ливърпул Фабио Карвальо в 34-ата минута.

През втората част Патрик Бамфорд направи сериозен пропуск, а резервата Матео Джозуеф удари греда.

Снимки: Gulliver/GettyImages
52 снимки

Точно, когато изглеждаше, че тимът на Даниел Фарке трудно ще стигне до нов гол, Лийдс получи дузпа, която изработи Крисенсио Съмървил. Самият той си взе топката да изпълни наказателния удар, макар че Жоел Пиру беше назначен да бие от бялата точка. Все пак, 22-годишният Съмървил не сбърка и донесе отново аванс на домакините.

В последната седма минута от добавеното време всички играчи на „тигрите“ бяха в наказателното поле на своя противник при изпълнение на корнер. Лийдс обаче стартира контраатака, при която Даниел Джеймс напредна по десния фланг, вратарят на гостите Раян Алсоп не беше на вратата си и с удар от около 50 метра на тъча успя да оформи крайния резултат от 3:1.

След този успех Лийдс събра 86 точки и отново е на втората позиция, като изостава с една от лидера Ипсуич, докато Лестър е трети с 85, но и мач по-малко. Хъл Сити остава десети с 58 пункта, на шест от шестия Норич Сити. В следващия кръг възпитаниците на Даниел Фарке гостуват на Ковънтри, докато „тигрите“, които нямат успех в последните си шест двубоя, пътуват до Уелс за среща с Кардиф.