Лийдс  победи с 2:1 Шефилд Юнайтед в Йоркишрското дерби от 30-ия кръг във Висшата лига, благодарение на което тимът на Марсело Биелса се изкачи на десето място във временното класиране. "Остриетата" остават на дъното.

Домакините взеха ранен аванс, след като още в 12-ата минута Рафиня показа техниката си в наказателното поле, проби до аутлинията, след което сервира топката на Джак Харисън, който се разписа отблизо, вкарвайки седмия си гол през този сезон.

Лийдс пропиля още няколко чудесни възможности и тези пропуски бяха наказани в добавеното време на първата част, когато удар на Бен Осбърн рикошира в Ейлинг, след което технологията на голлинията доказа, че това е изравнително попадение.

Четири минути след подновяването на играта Ягиелка си отбеляза автогол в опит да пресече центриране на Харисън към Рафиня, с което даде отново аванс на домакините.

До края резервите Риан Брюстър и Оливър Бърк пропуснаха възможности да донесат точката на отбора на Шефилд Юнайтед, който е на 14 точки от спасителната зона, при оставащи осем мача до края.