Лийдс записа пета поредна загуба във Висшата лига. Йоркшърци отстъпиха с 0:1 при гостуването си на Лестър. Срещата беше от 28-ия кръг на Премиърлийг.

Единственото попадение, което развали дебюта на новия треньор на Лийдс Джеси Марш, вкара Харви Барнс в 67-ата минута.

Gulliver/GettyImages
14 снимки

Гостите можеше да излязат напред още в 3-ата минута, но Дан Джеймс не успя да се разпише сам срещу Каспер Шмайхел.  Лийдс продължи да бъде по-добрият отбор и на няколко пъти вратарят на „лисиците” трябваше да се намесва.

След почивката отново Шмайхел беше последна преграда след удар с глава на Родриго. Малко след това стражът на домакините изби и удар на Рафиня.

В 67-ата минута Лестър поведе. Харви Барнс направи двойно с Ихеаначо и с удар по диагонала вкара за крайното 1:0.

С успеха „лисиците” събраха 33 точки и заемат 10-о място, докато Лийдс е 16-и с 23 точки.