Отборът на Лийдс Юнайтед прегази гостуващия на "Еланд Роуд" тим на Челси с резултат 3:0 в двубой от третия кръг на английската Висша лига. Брендън Аарънсон откри в 33-ата след грешка на вратаря Едуард Менди, а Родриго удвои в 37-ата минута. Джак Харисън пък оформи класиката и крайния резултат в 69-ата минута. "Сините" завършиха срещата и човек по-малко, след като шест минути преди края на редовното време Калиду Кулибали беше изгонен за два жълти картона.

Gulliver/GettyImages
76 снимки

Йоркшиърци изиграха много силен мач и доминираха почти през цялото време, като успехът им бе напълно заслужен. Лондончани бяха доста разпиляни в действията си и така и не успяха да се справят с добре организирания отбор на Джеси Марш.

По този начин Лийдс вече има седем точки и се изкачи временно на втората позиция. Челси остава 12-и с четири пункта в активаси след три мача. В следващия кръг "белите" гостуват на коравия Брайтън, но преди тома имат домакинство на Барнзли в турнира за Карабао Къп, докато тимът на Томас Тухел приема колебливия от началото на сезона Лестър Сити.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Още преди да е изтекла и първата минута Челси имаше страхотна възможност да открие резултата. Конър Галахър получи в половината на домакините и изведе чудесно Рахийм Стърлинг отляво. Бившият играч на Ливърпул и Манчестър Сити влезе в наказателното поле, преодоля няколко играчи на Лийдс, освободи си пространство за изстрел и шутира към далечния ъгъл, но покрай лявата греда на Илан Мелие.

В четвъртата минута домакините отговориха също с хубава възможност. Тайлър Адамс намери Джак Харисън отляво в наказателното поле, а крилото стреля към далечния ъгъл, но Едуард Менди улови.

Гостите вкараха топката във вратата в 15-ата минута, когато Марк Кукурея изведе Стърлинг отляво, влезе в наказателното поле, преодоля Робин Кох и отбеляза технично към далечния ъгъл. Попадението му обаче правилно бе отменено заради засада.

Пет минути по-късно топката стигна до Родриго отляво в наказателното поле и стреля по диагонала към далечния ъгъл, но покрай вратата.

В 22-ата минута Челси имаше нов шанс да открие резултата. Кай Хавертц свали добре с глава за Мейсън Маунт в половината на Лийдс. Английският национал пое топката към наказателното поле, влезе в него, смени посоката и шутира по тревата с левия крак в близкия ъгъл на Мелие, който обаче изби с една ръка в корнер.

Десет минути след това Брендън Аарънсон превзе пространство в половината на Челси и раздаде наляво към Родриго, който влезе в наказателното поле и стреля към вратата, но Менди улови.

В 33-ата минута обаче Лийдс удари първи след сериозна грешка на Менди. Тиаго Силва върна топката за своя вратар, който искаше да комбинира със свой съотборник, но се засуети и това позволи на Аарънсон да го притисне и да му отнеме кълбото на аутлинията. След това американецът не сгреши на празна врата – 1:0.

По-добрата игра на домакините отново даде резултат четири минути по-късно, когато удвоиха преднината си. Джак Харисън центрира от свободен удар отляво в наказателното поле, а там Родриго изпревари Рийс Джеймс и с глава намери вратата на Менди за 2:0.

Лондончани стартираха активно през второто полувреме и две минути след началото му Кукурея бе намерен на добра позиция, но стреля доста неточно от границата на наказателното поле.

В 58-ата минута Галахър получи отдясно в наказателното поле, обърна се елегантно и стреля ниско към далечния ъгъл, но се получи рикошет и топката премина много близо покрай дясната греда в корнер.

Челси натисна в търсене на намаляване на резултата и в 65-ата минута Рийс Джеймс напредна в половината на Лийдс и стреля ниско към далечния ъгъл, но Мелие плонжира и изби с дясната ръка в ъглов удар.

Вместо "сините" да отбележат, това направи Лийдс за трети път в 69-ата минута. Даниел Джеймс беше изведен зад гърба на Рийс Джеймс отляво и центрира в наказателното поле, където Родриго засече, но се получи като подаване за Харисън, който протегна крак и прати топката във вратата на Менди отблизо за 3:0.

Само две минути след гола домакините пропуснаха чудесен шанс за ново попадение. Адам Форшоу комбинира с Луис Синистера пред наказателното поле, а колумбиецът намери отляво в пеналтерията Харисън, който центрира ниско на границата на вратарското поле, където Родриго обаче не успя да засече точно и прати топката над вратата.

Шест минути преди края на редовното време Челси остана и с човек по-малко. Кулибали изпусна Джо Гелхарт и го задържа, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

До края на срещата Лийдс не допусна някаква изненада и нанесе първа загуба на Челси през сезона.

FT | ЛИЙДС ЮНАЙТЕД – ЧЕЛСИ  3:0

1:0 Брендън Аарънсон 33'

2:0 Родриго 37'

3:0 Джак Харисън 69'

Червен картон: Калиду Кулибали (Челси) 84'