Лийдс остана непобеден и след втория си двубой в Чемпиъншип. Тимът на мениджъра Марсело Биелса победи като гост Дарби Каунти с 4:1 в среща от втория кръг на шампионата и заема второто място във временното класиране. Начело е Мидълзбро, който има 7 точки от три мача.

С по две победи от два мача до момента са още само съставите на Астън Вила и Суонси.

Отборът на Дарби Каунти, воден от мениджъра Франк Лампард, пък остана на 11-ото място с 3 точки в актива си, спечелени на старта на сезона.

Полякът Матеуш Клих откри за 1:0 за гостите в 5-ата минута на двубоя. Последва изравняване в 12-ата, когато Том Лоурънс реализира за Дарби Каунти.

Гостите обаче отново излязоха напред в резултата в 21-ата минута. Кемар Руфи бе точен за 2:1. Пак той увеличи аванса на Лийдс Юнайтед в 60-ата минута, а само 4 по-късно македонецът Езгиян Алиоски оформи крайното 4:1.