Втородивизионният Лийдс Юнайтед продължи към втория кръг за Купата на Лигата след комфортен успех с 3:0 при визитата си на Салфорд Сити. Мачът бе гледан от четирима члена на ‘Клас 92’ – Пол Скоулс, Ники Бът, Фил и Гари Невил, които са собственици в клуба, на техния „Пенинсула Стейдиъм”. Все пак нискоразредният тим не успя да покаже нещо особено срещу именития си опонент.

Отдаденият под наем от Арсенал – Еди Нкетия, отбеляза първия си гол за Лийдс преди паузата, а Гаетано Берарди и Матеуш Клих реализираха други две попадения след почивката. Иначе Салфорд стоеше добре през първото полувреме, но в хода на мача Лийдс набираше скорост. В 43-ата минута Елдер Коста видя Нкетия, който спокойно реализира.

Пет минути след старта на втората част Лийдс удвои актива си. Коста подаде за втори път вечерта с нисък корнер на близката греда, където Берарди прати топката във вратата – 2:0. В 58-ата минута тимът от Чемпиъншип вкара трети гол чрез Матеуш Клих, който преодоля вратаря Крис Нийл – 3:0.