Отборът на Лийдс Юнайтед защити първото си място във временното класиране на Чемпиъншип. В 16-ия кръг от втория ешелон на английския футбол момчетата на Марсело Биелса се потрудиха доста, за да надиграят Уигън с 2:1 като гост.

На „Ди Дабъл-Ю Стейдиъм” всичко стартира във вихрено темпо. Още в 6-ата минута „латикс” зарадваха феновете си с попадение на 18-годишния бранител Рийс Джеймс. Само три минути по-късно долетя и отговорът на Лийдс – Матеуш Клих асистира по чудесен начин за Пабло Ернандес и някогашният ас на Валенсия бе точен за 1:1.

Резултатът остана непроменен до откриващите секунди на второто полувреме. Тогава Кемар Рууф реализира, за да оформи пълния обрат за Лийдс. Попадението тотално разстрои играта на Уигън, който за вторите 45 минути имаше едва 3 изстрела, като и трите бяха неточни.

В класирането Лийдс води с 30 точки, колкото има вторият Норич (но с по-лоша голова разлика). Уигън заема 16-а позиция с 20 пункта.