Отборът на Лийдс, воден от аржентинския специалист Марсело Биелса продължава със стабилното си представяне.

Лийдс Юнайтед победи Болтън Уондърърс с 2:1 в първия кръг на турнира за Купата на Лигата и си осигури класиране напред в състезанието. Така след двете победи от два мача до момента в Чемпиъншип Лийс записа успех и в Купата на Лигата.

Победата бе изкована още до почивката, когато домакините дръпнаха с 2:0 и превъзхождаха сериозно съперника си.

Патрик Бамфорд даде преднина на Лийдс за 1:0 в 27-ата минута.

В 35-ата за 2:0 се разписа Самуел Сайс и така 27-годишният испанец даде комфортна преднина на своя тим за първото полувреме.

Гостите успяха да намалят пасива си в 52-ата минута. Ерхун Йозтумер реализира за 1:2, но Болтън така и не успа да порази за втори път вратата на Лийдс.