Лийдс и Евертън завършиха наравно 1:1 в мач от петия кръг на Висшата лига. Антъни Гордън даде аванс на гостите в 17-ата минута, а Луис Синистера изравни десет минути след почивката. Йоркшърци остават на пето място във временното класиране с 8 точки. За "карамелите" това беше трето поредно равенство и тимът на Франк Лампард е 15-и с 3 точки.

Gulliver/GettyImages
23 снимки

Срещата започна с домакински натиск, но мърсисайдци удариха първи. В 17-ата минута Алекс Иуоби изведе Гордън в наказателното поле и талантът направи вратаря безпомощен за 0:1. В 46-ата минута Джордан Пикфорд се справи след коварен удар на Брендън Аарънсън.

Пет минути след това Аарънсън намери Синистера, а колумбиецът с шут от границата на наказателното поле матира Пикфорд за 1:1.

В 66-ата минута Демарай Грей прати топката във вратата на Лийдс, но попадението беше отменено заради засада. До края на срещата двата тима се отчетоха с по един пропуск. Първо Джо Гелхард не успя да се разпише, а три минити пред края Нейтън Патерсън също се отличи с пропуск.