Челси победи Лутън с 3:в мач от 3-я кръг на Висшата лига. Два гола отбеляза Рахим Стърлинг, а Николас Джаксън също се разписа, като това бе неговият дебютен гол за "сините". Челси бе по-добрият отбор и контролираше през цялото време двубоя, като напълно заслужено се поздрави с трите точки. С тази победа лондончани са вече 8-и с актив от 4 точки, докато Лутън остава на последна позиция без точки на своята сметка.

Gulliver/GettyImages
36 снимки

Първата ситуация дойде още в 7-а минута, когато Рахим Стърлинг бе на перфектна позиция и отправи истински снаряд с десния крак, но право в Томас Камински, който успя да възстанови позицията си и да направи чудесно спасяване.

Не бяха изминали и 20 минути, а Стърлинг се отскубна чудесно и премина през няколко играчи, като успя да завърши в далечния ъгъл на вратата на Лутън - 1:0 за Челси.

В началото на второто полуврече Бен Чилуел бе изведен на чиста позиция, но реши да подава, вместо да стреля, а топката бе избита. Секунди по-късно Николас Джаксън имаше възможност да шутира и не се поколеба, но Камински успя да избие в корнер.

В 55-а минута Челси организира контраатака, а Енцо Фернандес получи на втора греда, но изстрелът му се отби от десния страничен стълб на Лутън. В 61-а минута гостите направиха страхотна комбинация, която бе завършена от Райън Джайлс, но след получилия се рикошет Санчес успя да спаси.

В 69-а минута Рахим Стърлинг бе намерен на пеналтерията от Мало Густо, а английският национал завърши прецизно, за да удвои резултата - 2:0 за Челси.

В 75-а минута Николас Джаксън отбеляза! Той достигна до подаване и нанесе перфектен удар от границата на пеналтерията, влетял в левия ъгъл зад вратаря - 3:0 за Челси.

Стартови състави:

Челси: 1. Роберт Санчес, 26. Леви Коулил, 6. Тиаго Силва, 2. Аксел Дизази, 21. Бен Чилуел, 8. Енцо Фернандес, 25. Мойзес Кайседо, 27. Мало Густо, 23. Конър Галахър, 7. Рахим Стърлинг, 15. Николас Джаксън

Лутън: 24. Томас Камински, 29. Амари Бел, 4. Том Локиър, 16. Рийс Бърк, 26. Райън Джайлс, 14. Тахит Чонг, 13. Марвалос Накамба, 6. Рос Баркли, 12. Иса Каборе, 11. Елайджа Адебайо, 9. Карлтън Морис