Лестър победи с 4:1 Уотфорд в среща от трети кръг в турнира за Купата на футболната асоциация в Англия. Това бе първи мач за „лисиците“ в битката им за защитата на трофея.

Gulliver/GettyImages
26 снимки

Юри Тилеманс реализира дузпа в 8-ата минута за нарушение отсъдено при ъглов удар срещу Яник Вестергаард. В 25-ата Джеймс Мадисън завърши многоходова комбинация на „лисиците“, за да удвои. Две минути по-късно обаче Жоао Педро намали за „стършелите“.

Резултатът се запази такъв до почивката, но десетина минути след началото на полувремето Харви Барнс направи 3:1 за възпитаниците на Брендън Роджърс.

В средата на полувремето осветлението на „Кинг Пауър“ изгасна и футболистите бяха принудени да се оттеглят за няколко минути в съблекалните.

Пет минути преди края на изтичането на редовното време Марк Олбрайтън оформи крайното 4:1 и подпечата успеха за своя тим.