Отборът на Лестър успя да изтръгне много важен домакински успех с 2:0 срещу състава на Саутхемптън в двубой от 19-тия кръг на Висшата лига.

Двата тима бяха равностойни почти през целия мач, но момчетата на Брендън Роджърс бяха по-точни пред противниковата врата. През първата част Тио Уолкот и Джеймс-Уорд Праус се отчетоха с пропуски, преди Джеймс Мадисън да накаже "светиците" в 39-та минута за 1:0.

През втората част положенията бяха по-малко. В 73-та минута Стюарт Армстронг уцели гредата, а минута по-късно Ян Беднарек изчисти от собствената си гол линия, предотвратявайки втори гол във вратата на гостите.

До такъв все пак се стигна в 5-та минута на добавеното време. След бърза контраатака Юри Тилеманс намери Харви Барнс, който сам срещу стража на гостите не сбърка за 2:0.

Така "лисиците" излязоха на второто място, с актив от 35 пункта, 1 зад лидера Манчестър Юнайтед. Саутхемптън, от своя страна, остана 8-ми, с 29 точки.