Изненадите от 24-ия кръг във Висшата лига не спряха до самия край на рунда. След като Манчестър Сити допусна странна загуба срещу Нюкасъл с 1:2, то 24 часа по-късно Ливърпул не съумя да победи Лестър Сити на „Анфийлд”, завършвайки 1:1. По този начин мърсисайдци не успяха да увеличат преднината си на седем точки срещу „гражданите”, а тя се увеличи само на пет пункта (61). Безспорен факт е обаче, че „лисиците” изиграха страхотен мач в Ливърпул и съвсем заслужено завоюваха точицата, която им спомага да запази 11-ата си позиция в подреждането. Въпреки това реферът Мартин Аткинсън не даде чист наказателен удар за домакините, като в 57-ата минута подмина чисто нарушение на Рикардо Перейра срещу Наби Кейта.

Иначе Садио Мане изведе „червените” напред в резултата след три минути игра, а Хари Магуайър изравни резултата в първата минута от добавеното време.

Юрген Клоп трябваше да решава куп проблеми в защитата си, като Джордан Хендерсън бе поставен на десния бек. Болният Върджил ван Дайк стартира от първата минута, партнирайки си с Жоел Матип. Напред бе обичайното трио – Мане, Салах и Фирмино.

Клод Пюел направи три промени в своя състав, а Рикардо Перейра, Джони Еван и Джеймс Мадисън стартираха. Каспер Шмайхел бе с капитанската лента на „лисиците”.

Срещата започна по мечтан начин за тима на Юрген Клоп, който откри резултата още в третата минута. Садио Мане комбинира отляво с Андрю Робъртсън, който пусна успореден пас по земя обратно към сенегалеца. Роберти Фирмино отвлече вниманието на бранител на Лестър, прескачайки топката и освободи място на Мане да стреля. Той го стори по прекрасен начин, а Ливърпул поведе – 1:0.

Три минути по-късно пък Салах достави прекрасен дълъг пас към Роберто Фирмино, който овладя много добре. Бразилецът премина през Рикардо Перейра и стреля, ала Каспер Шмайхел направи спасявания.

Миг по-късно пък Джеймс Мадисън падна в наказателното поле на „червените”, ала сигнал за дузпа не последва. На повторенията се видя, че Мадисън бе препънат, но бяха неоснователни, след като той бе извън наказателното поле. Въпреки това сигнал не последва.

В 24-ата минута Ливърпул оцеля на „Анфийлд”. Алисон допусна грешка, след като не отигра добре топката, която бе атакувана от Варди. Все пак кълбото стигна до Марк Олбрайтън, който достави пас на Джеймс Мадисън. Той стреля с глава, ала ударът му мина встрани.

Сякаш от нищото обаче Лестър изравни резултата след първата минута от добавеното време. Левият бек на Ливърпул Андрю Робъртсън направи нарушение в половината на „червените”, а Мадисън центрира, за да може защитата на Ливърпул да изчисти. Топката бе пратена от Чилуел обратно в наказателното поле пред Алисон към Магуайър, който не можеше да пропусне от седем-осем метра – 1:1.

„Лисиците” стартираха повече от яростно второто полувреме.

В 50-тата минута Бен Чилуел намери прекрасно в наказателното поле отляво Джеймс Мадисън. Той се озова очи в очи, диагонално, с Алисон Бекер, но вместо да стреля, той реши да центрира, което бе в крайна сметка грешното решение.

Две по-късно Кейта повали Рикардо отдясно в половината на Ливърпул. Топката бе центрирана към Магуайър на далечната греда, който върна на втора греда. Позицията на защитника на Лестър бе нередовна, след като бе в засада, но въпреки това играта продължи. Роберто Фирмино спря топката току пред Джони Еванс, който щеше да засече във вратата, а в крайна сметка Алисон Бекер изрита топката.

Лека-полека Ливърпул укроти набезите на футболистите на Лестър и започна да владее повече топката. В 57-ата пък домакините не получиха чиста дузпа, след като Рикардо Перейра събори Наби Кейта в наказателното поле. Въпреки това реферът Мартин Аткинсън отказа да покаже бялата точка.

Юрген Клоп реагира и направи двойна смяна в 66-ата минута, заменяйки Наби Кейта и Джердан Шакири. На тяхно място се появиха Фабиньо и Адам Лалана. Минута по-късно пък Грей и Чилуел комбинираха брилянтно отляво, но бекът на „лисиците” не успя да достави центрирането за Джейми Варди.

В 73-ата пък отново Лестър можеше да отбележи на контраатака, но Джеймс Мадисън стреля от амбициозна дистанция и Алисон улови. Миг по-късно пък Роберто Фирмино навърза двама от Лестър в наказателното поле отляво и стреля мощно с десния крак, ала Каспър Шмайхел улови.

Изминалите две положения, които имаше съставът на Клод Пюел бяха плод на контраатаки, след като неговият тим изпадна в „глуха защита” след 55-тата минута на двубоя. Въпреки това отбраната на „лисиците” действаше много компактно, насищайки зоната с топката със свои футболисти, а тимът на Ливърпул изпитваше трудности да стига до чисти положения към вратата на Каспър Шмайхел.

30 снимки

До края на срещата домакините създадоха сериозен натиск в последната четвъртина на терена, над защитата на Лестър Сити, ала "лисиците" устояха на "червения" напор. Юрген Клоп замени Роберто Фирмино, пускайки Даниел Стъридж в игра, но №15 на Ливърпул не съумя да затрудни Каспер Шмайхел, отправяйки само един удар от сериозна дистанция, който отлетя в аут.

В 25-ия кръг на Премиършип Ливърпул ще пътува до Лондон, за да гостува на Уест Хем, докато Лестър приема Манчестър Юнайтед.

Ливърпул: Алисон – Андрю Робъртсън, Жоел Матип, Върджил ван Дайк, Джорджинио Вайналдум – Джердан Шакири (67' - Фабиньо), Наби Кейта (67' - Адам Лалана), Джорадан Хендерсън – Садио Мане, Роберто Фирмино (82' - Даниел Стъридж), Мохамед Салах

Мениджър: Юрген Клоп

Лестър: Шмайхел – Рикардо, Джони Евънс, Хари Магуайър, Бен Чилуел – Уилфред Н’Диди, Менди – Демарай Грей (84' - Шинджи Оказаки), Джеймс Мадисън (75' - Чудури), Марк Олбрайтън – Джейми Варди (90' - Келечи Ихеаначо).

Мениджър: Клод Пюел

Съдия: Мартин Аткинсън

Стадион: „Анфийлд”