Навръх своята 125-а годишнина Нюкасъл трябваше да преглътне поредния горчив хап. Отборът на Рафаел Бенитес загуби драматично с 2:3 у дома срещу Лестър в 16-ия кръг на Висшата лига. Поражението беше 6-о за „свраките” за последните им 7 шампионатни мача, което казва достатъчно за тяхната форма и каква ще бъде съдбата им оттук нататък.

Не бяха изминали пълни 4 минути от началния съдийски сигнал и трибуните на „Сейнт Джеймсис Парк” изригнаха. Дуайт Гейл бе изведен отляво по атаката с чудесен пас, като догони топката в наказателното поле. Англичанинът се устреми към аутлинията, а после елегантно сви подаването към зоната между вратарското поле и точката на дузпата. Там без опека дебнеше Хоселу и отблизо испанецът опъна мрежата – 1:0.

В 8-ата минута Гейл можеше да удвои аванса на „свраките”. Той отново избяга от засадата, за да подмине покрай Уес Морган, а сетне от границата на пеналта шутира силно по диагонала. Вратарят Каспер Шмайхел бе елиминиран, а топката прелетя на сантиметри покрай левия стълб.

Последва силен период за Лестър, при който Демарай Грей се размина на косъм с гола. В 19-ата минута младият англичанин изпрати фалцов шут към горния ляв ъгъл, след който вратарят Карл Дарлоу отдъхна с облекчение, щом кълбото не намери мрежата.

Секунди по-късно обаче изравняването стана факт. Рияд Марез получи топката в половината на Нюкасъл, напредна уверено и нанесе хубав шут от около 23-24 метра. Дарлоу докосна кълбото, без да попречи на летежа му към мрежата – 1:1.

До почивката „лисиците” поискаха да получат дузпа в 28-ата минута, когато Варди бе повален в пеналта, докато излизаше очи в очи с вратаря. Реферът прецени, че няма основания за наказателен удар.

През второто полувреме Лестър бе отборът, който първи нанесе удар. В 60-ата минута Марк Олбрайтън и Грей комбинираха добре около границата на наказателното поле, а последният шутира силно към вратата. Коварен рикошет във Флориен Лежун направи топката неспасяема за Дарлоу и изобщо за който и да е вратар – 2:1.

Въпреки малкото си положения Нюкасъл демонстрира вяра, която бе възнаградена в 73-ата минута. Тогава при разбъркване след центриране от ъглов удар топката стигна до Дуайт Гейл в пеналта. С хубав финт бившият ас на Кристъл Палас си отвори пространство и стреля, а кълбото се отклони фатално у защитник на гостите и навести долния ляв ъгъл – 2:2.

Шокът за „свраките” стана пълен 4 минути преди края на редовното време. Тогава Исаак Хейдън не успя да отнеме топката от съперника, а Варди беше изведен отляво в пеналта. Английският национал изчака подкрепления и пусна пас за нахлуващия Шинджи Оказаки, който обаче бе изпреварен от Айосе Перес. В желанието си да бъде полезен, нападателят на Нюкасъл отклони топката в собствената си мрежа, а след този автогол феновете по трибуните започнаха да напускат местата си.

Във временното класиране Нюкасъл вече е на притеснителната 16-а позиция с актив от 15 точки или иначе казано - на 2 над опасната зона. Лестър натрупа вече 23 на сметката си и логично се изкачи до 8-ото място.