Дарби Каунти победи Рединг с 2:1 в старта на Чемпиъншип за сезон 2018/2019. Головете за успеха на "овните" реализираха Мейсън Маунт, който е преотстъпен от Челси и Том Лоурънс дълбоко в добавеното време. За домакините точен беше Бьодварсон. И трите попадения паднаха през втората част.

През първото полувреме двата тима не съумяха да отбележат попадения, но през втората част зрителите видяха цели 3 попадения.

Първо Бьодварсон се разписа в 52-ата минута на срещата, но Маунт изравни само 8 минути по-късно.

Гостите пропуснахя няколко изгодни положения да реализират втори гол, но го сториха в добавеното време на двубоя, когато Лоурънс с глава матира стража на домакините, за да донесе 3-те точки за Дарби и победния дебют за мениджъра Франк Лампард.