Кристъл Палас спечели лондонското дерби срещу Куинс Парк Рейнджърс като гост с 2:1 в среща от 1/16-финалите на турнира за Купата на лигата.

Възпитаниците на Оливер Гласнер откриха резултата в 16-ата минута, когато Еберечи Езе много хитро изведе от свободен удар Едуард Нкетия отдясно в наказателното поле, а бившият нападател на Арсенал с мощен удар от малък ъгъл вкара топката във вратата на Джо Уалш за 0:1.

Снимки: Gulliver/GettyImages
7 снимки

Домакините изравниха резултата в 53-ата минута. След центриране от корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле, а топката попадна в Сам Фийлд, който овладя на гърди с хубав удар с левия крак не остави шансове на Дийн Хендерсън – 1:1.

Палас, обаче, стигна до победата в 64-ата минута. Тогава Езе получи от Дайчи Камада в половината на КПР, напредна, освободи си пространство и стреля от дистанция, като се получи рикошет в играч на домакините и излъга вратаря за крайното 1:2.