Кристъл Палас надви Тотнъм с 1:0 в мач от 9-ия кръг на Висшата лига. За тима това е първа победа през сезона в английския шампионат, като Палас към момента заема 17-ото място с едва 6 точки. "Шпорите" пък са на осма позиция с актив от 13 пункта.

Домакините поведоха в 31-ата минута. Жан-Филип Матета получи в наказателното и прати топката в мрежата на Тотнъм за 1:0.

Четири минути след това Мики ван де Вен отблизо стреля в гредата и пропусна отлична възможност да изравни. В края на полувремето стражът на Кристъл Палас отказа Джеймс Мадисън със страхотно спасяване.

В началото на втората част Еберичи Езе се разпиас, но ВАР се намеси и впоследствие голът бе отменен заради засада.

До края на срещата Тотнъм не успя да стигне до изравнителен гол и остана с празни ръце в гостуването си на Кристъл Палас, който прекъсна лошата си серия от три поредни загуби в първенството.