Нюкасъл завърши 0:0 при визитата си на Кристъл Палас в Лондон от 21-ия кръг на английската Висша лига. През седмицата домакините не се дадоха и на Манчестър Юнайтед (1:1). Така „джордитата“ се изравниха по точки на третото място с "червените дяволи"- 39, но и са с мач повече. Кристъл Палас е 12-и с 24 пункта.
“Свраките” имаха предимство през по-голяма част от мача и създадоха няколко добри възможности за гол, но не стигнаха до попадение. В 20-ата минута Жоелинтон овладя топката на границата на наказателното поле и стреля по земя, но ударът му бе в средата на вратата и вратарят на Палас изби. Четвърт час по-късно бразилецът си намери пространство в наказателното поле, пое отбита топка и я насочи към вратата, но Висенте Гуаита показа фантастичен рефлекс и отново спаси.

След почивката най-чистото положение за гол бе в 73-ата минута, когато Жан-Филип Матета овладя отскочила топка и шутира, но стражът на гостите Ник Поуп изби.