Ковънтри осъществи епичен обрат от 0:2 до 3:2 у дома срещу Блекпул в 7-ия кръг от английската Лига 1. "Небесносините" показаха защо заемат едно от челните места във временното класиране и успяха да се съвземат от едно много тежко начало на мача.

Съли Кайкай от Блекпул откри още във 2-ата минута след красив гол с прехвърляне. В 38-ата отново той удвои аванса на "мандарините", които имаха и куп други ситуации за гол.

Късен щурм на Ковънтри направи така, че равенството беше възстановено още до почивката. В 41-ата минута Матю Годън намали, а в продължението на полувремето Уесли Жобело реализира с мощен шут под гредата за 2:2.

След паузата домакините стигнаха до победата в даденото от съдията продължение. Младият Калъм О'Хеър с втория си гол за сезона прибави нови три точки към сметката на "небесносините".

Ковънтри заема второто място във временното класиране с 15 точки, колкото има и лидерът Уикъмб. Блекпул е на 6-а позиция с 12 точки.