Магията на Филипе Коутиньо за Ливърпул започна да се завръща с пълна сила след изпълненото с напрежение лято за него и за клуба му. Той доказа, че не е загубил и йота от уменията си в мача с Лестър.

След като бразилецът асистира за първото попадение в мача на Мохамед Салах по невероятен начин, само няколко минути по-късно той се разписа за 2:0. Всъщност, това се случи точно в 23-та минута на битката.

Точно за това Ливърпул направи всичко да опази Коутиньо!

Тогава мърсисайдци получиха право да изпълнят пряк свободен удар от около 25 метра. Коутиньо по толкова феноменален начин завъртя топката, че я направи буквално неспасяема за Каспер Шмайхел.

Как се стигна до това превъзходно попадение на Филипе Коутиньо в двубоя с "лисиците", можете да видите от картината в прикаченото видео.