Нападателят на Тотнъм Хюн-Мин Сон ще бъде извън терените известно време заради контузията, която получи на дербито с Арсенал снощи. 28-годишният кореец получи разтежение и напусна принудително още в началните минути, а влезлият на негово място Ерик Ламела откри резултата с изумителен гол в 33-а минута. Впоследствие Тотнъм допусна обрат и загуби с 1:2.

"Не знам колко дълго ще отсъства. Контузията е мускулна, а това обикновено отнема време", каза мениджърът на Тотнъм Жозе Моуриньо.

Gulliver/GettyImages
75 снимки

Той добави, че травмата е резултат на твърде многото мачове, изиграни от Сон този сезон. Той е започвал като титуляр във всички 28 кръга във Висшата лига през тази кампания и има 13 гола. Играл е още в девет мача от Лига Европа и четири за Купата на страната.

"По принцип Сон се възстановява бързо. Но му събраха много мачове и понякога се получават такива контузии", добави Моуриньо.