Полузащитникът на Лийдс Юнайтед Калвин Филипс може да бъде извън терените в следващите два месеца, съобщават медиите в Англия.

25-годишният халф излезе с травма десет минути след началото на второто полувреме при равенството 2:2 срещу Брентфорд в неделя.

Според Daily Telegraph, Лийдс има сериозни опасения, че звездата им може да бъде аут до февруари и на практика да изпусне следващите 9 мача в интензивния график за отбора.

Изданието също така твърди, че Патрик Бамфорд също е получил контузия по време на празненствата си при гола, като това беше завръщането му по терените след близо три месеца. Неясно е състоянието и на капитана Лиъм Куупър, който напусна с травма в 14-ата минута в последния им мач.

Единственият позитив за Марсело Биелса пък е завръщането на Люк Ейлинг, който игра 90 минути на „Еланд Роуд”, след като пропусна последните 13 мача за Лийдс.