Манчестър Сити и Тотнъм завършиха 2:2 в изключително успорван и интересен мач от 22-рия кръг на Висшата лига.

След сравнително скучно първо полувреме, преминало без голове, но белязано от няколко добри намеси на вратаря на Тотнъм Уго Лорис, двата тима спретнаха истински спектакъл през втората част.

В 49-ата минута именно Лорис се размина с една топка при опит да я изчисти с глава на границата на наказателното поле и това позволи на Лерой Сане да открие резултата в полза на Манчестър Сити.

Само четири минути по-късно Лорис направи нова кошмарна грешка. Рахийм Стърлинг напредна по дясното крило и центрира остро в наказателното поле, но топката бе точно в обсега на Лорис. Капитанът на "шпорите" обаче подцени ситуацията и изпусна топката, която попадна в Кевин де Бройне, който покачи на 2:0.