Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп похвали Такуми Минамино за силното му представяне при успеха над Норич с 2:1 в осминафиналите на турнира за Купата на Футболната асоциация. Японецът вкара и двата гола за победата над „канарчетата“, която прати мърсисайдци в четвъртфиналите на надпреварата.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Офанзивният футболист на „червените“ отбеляза четири гола в пет мача, за да класира Ливърпул за финала на Карабао Къп, но не изигра и минута във финала с Челси, спечелен драматично след нулево равенство в редовното време и 11:10 при дузпите. Въпреки това, той напомни за себе си в турнирните битки, вкарвайки два на Норич за три попадения в три срещи за ФА Къп.

„Той е невероятен играч. Това бе най-добрият му мач откакто е при нас. Изигра страхотен двубой, беше постоянна заплаха, запази всички топки…много съм щастлив за него. Без него нямаше да сме в четвъртфиналите. Без него нямаше и да достигнем финала на Карабао Къп“, коментира босът на Ливърпул за ITV.