Според Дейли Мейл, Рубен Диаш е получил проблем с бедрото по време на сблъсък от 1/8-финалите с Швейцария в Катар, но е играл още 90 минути за страната си след това в четвъртфиналната загуба от Мароко. Диас не е тренирал с Манчестър Сити след завръщането си в Англия, като Пеп Гуардиола потвърди след победата с 3:2 над Ливърпул в четвъртия кръг на Карабао Къп, че 25-годишният централен защитник е аут за следващите няколко мача.

"Рубен Диаш е контузен и Калвин Филипс не е във форма. Калвин не е готов, а Рубен има контузия на подколянното сухожилие от последния мач на Световното първенство и е аут", заяви испанският специалист.

Диаш може да отсъства за около три седмици, което ще го изключи от следващите пет мача на Сити, в които те ще се изправят срещу Лийдс, Евертън, Челси във Висшата лига и двубой за ФА Къп и Саутхемптън.