Челси победи Кардиф с 2:1 в двубой от 31-ия кръг на Висшата лига, игран на "Кардиф Сити Стейдиъм" в Уелс. Домакините, които за в зоната на изпадащите, могат да съжаляват, че не спечелиха поне точка от мача, тъй като до последните шест минути водеха в резултата. Първото полувреме не предложи голове на зрителите, но още в началото на втората част "сините птици" откриха чрез Виктор Камараса.

Последва раздвижване в състава на Челси и мигновено в игра се появи Еден Азар на мястото на Педро, а 10 минути по-късно и Рубен Лофтъс-Чийк на мястото на Жоржиньо. Смените дадоха нужния ефект и Сесар Аспиликуета успя да изравни с гол в 84-та минута от засада. Футболистите на Маурицио Сари усетиха своя момент и тръгнаха да преследват трите точки, докато играчите на Нийл Уорнък нямаха отговор на късния щурм на Челси. В 90-та минута точно Лофтъс-Чийк успя да вкара победния гол след асистенция на Уилиан.