Кардиф – Челси 0:0 /първо полувреме/, 32-и кръг, Висша лигас, „Кардиф Сити Стейдиъм“

Още в 4-та минута имаше съмнение за дузпа в полза на Челси. При центриране от корнер в наказателното поле на домакините, Гунарсон задържа Антонио Рюдигер в 4-та минута в наказателното поле на Кардиф, но съдията Крейг Поусън прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

Педро Родригес намери пространство между двама играчи на Кардиф в 11-та минута и стреля, но над напречната греда в аут.

Джош Мърфи финтира Маркос Алонсо и Рос Баркли в наказателното поле на Челси в 13-та минута, след което стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Кепа Арисабалага.

Уилиан отправи опасен удар от фаул в 38-та минута, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Етъридж.

Челси пропусна много добра възможност в 40-та минута. Уилиан комбинира с Маркос Алонсо, който бе изпуснат в наказателното поле на Кардиф и стреля, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Етъридж.

Гонсало Игуаин се опита да нахлуе в наказателното поле на Кардиф в добавеното време на първата част, но Шон Морисън направи чудесен пробив и му отне топката.