В първи двубой от 14-ия кръг на Премиършип Кардиф съумя да победи Уулвс с 2:1. За домакините точни бяха Гунарсон и Хойлет, а за гостите, които откриха резултата точен беше Дохърти.

В 18-ата минута на срещата Уулвс откриха резултата, след като Дохърти беше на точното място и прониза вратаря на домакините, който преди това се беше справил с удар на Раул Хименес, който пробва мерника си с глава.

През втората част Кардиф изравни резултата като Арон Гунарсон с доста интересен удар в карате стил матира Патрисио, който сбърка фатално, излизайки да пресрещне съперников играч в 65-ата минута на срещата, а резултатът стана 1:1.

В 78-ата минута на двубоя между Кардиф и Уулвърхумптън Хойлет направи обрата за тима си пълен. С отличен диагонален удар от границата на наказателното поле, той не остави шансове на вратаря на гостите, като преди това трима съотборници на голмайстора не случиха да нанесат точен удар във вратата на съперника. Така Кардиф обърна съперника си и поведе с 2:1.

Така Кардиф вече е на 15-ото място с 11 точки, а "вълците" са 11-ти с 16 точки.