Уотфорд не пожела да сведе глава пред предизвикателството, което Челси и Еден Азар му отправиха. Тимът на Хави Грасия категорично отказа да се оттегли на почивка с гол пасив и съумя да изравни резултата за 1:1 също в добавеното време на първото полувреме.

Жерар Деулофеу и Роберто Перейра бяха архитектите на едно от най-изумителните попадения през сезон 2018/2019 в английския елит. Испанецът амбициозно центрира от ъглов удар, като насочи подаването си към дъгата пред наказателното поле. Никой в Челси не бе предвидил подобен сценарий, което даде на Перейра цялото време на света да построи правилно удара си. Бившият играч на Ювентус нанесе изчислено до милиметър воле, което влетя по невероятно красив начин в долния ляв ъгъл.