Манчестър Юнайтед разгроми Лийдс с 6:2 в двубой от 14-тия кръг на Висшата лиг. Домакините стартираха по феноменален начин, а Скот Мактоминей вкара два гола в рамките на първите 180 секунди. Бруно Фернандеш направи резултат 3:0 в 20-та минута. Виктор Линдельоф направи разгрома пълен в 37-та минута, отбелязвайки за 4:0. Лиам Купър и Стюарт Далас върнаха два гола за гостите, но Даниел Джеймс и Антони Марсиал продължиха разгрома, отбелязвайки попадение за 6:2.

Getty Images/Gulliver
34 снимки

Двубоят започна по изключително бурен начин, а "червените дяволи" водеха с 2:0 след само 180 секунди. Скот Мактоминей отбеляза страхотен гол в първата минута след удар от над 20 метра в долния ъгъл на вратата на Меслие. Само 2 минути по-късно Мактоминей беше изведен сам срещу стража на Лийдс от Антони Марсиал, а шотландският халф не сбърка за 2:0.

Гостите се посъвзеха малко и в следващите минути пренесоха играта пред вратата на Де Хеа. Устремът им обаче беше скършен в 20-та минута, след като Бруно Фернандеш разстреля Меслие от около 15 метра за 3:0.

В 37-та минута разгромът стана пълен. След центриране на Антони Марсиал отляво, Виктор Линдельоф надскочи всички бранители на Лийдс и заби топката за 4-ти път във вратата на гостите.

Само 5 минути по-късно, все пак, момчетата на Марсело Биелса върнаха един гол. След центриране на Рафиня от корнер, Лиам Купър се извиси на свой ред и остави Давид Де Хеа безпомощен за 4:1.

В първите 5 минути на втората част и двата тима си размениха по едно положение. В 48-та минута Антони Марсиал стреля след пас на Бруно Фернандеш, но ударът му мина встрани. Само 3 минути по-късно Рафиня излезе сам срещу Давид Де Хеа, но испанецът спаси с вещина.

В 66-та минута резултатът стана 5:1. След хубав извеждащ пас на Мактоминей към Даниел Джеймс, уелсецът навлезе в наказателното поле и с премерен удар вкаар поредния гол за състава на Оле Гунар Солскяер. Само 4 минути по-късно Антони Марсиал беше съборен в наказателното поле и сам изпълни последващата дузпа, вкарвайки за 6-ти път във вратата на Меслие.

В 73-та минута гостите все пак намалиха резултата. След извеждащ пас към Рафиня, той успя да свали към Стюарт Далас, който от 20-на метра парира Де Хеа за 6:2.

До края на мача и двата тима създадоха още няколко голови положения, но добрите намеси на двамата вратари предотвратиха по-нататъшни голове, за да бъде оформено крайното 6:2. По този Юнайтед успя да се изкачи до 3-та позиция в класирането, събирайки актив от 26. Лийдс, от своя страна, остана 14-ти със 17 пункта.

Манчестър Юнайтед - Лийдс 6:2

1:0 - Скот Мактоминей (1)

2:0 - Скот Мактоминей (3)

3:0 - Бруно Фернандеш (20)

4:0 - Виктор Линдельоф (37)

4:1 - Лиам Купър (42)

5:1 - Даниел Джеймс (66)

6:1 - Антони Марсиал (70, дузпа)