Манчестър Юнайтед постигна трудна победа над Уест Хем в мач от 34-ия кръг на Висшата лига. „Червените дяволи” се наложиха с 2:1, като и двете им попадения дойдоха от дузпи, реализирани от Пол Погба. Попадението за „чуковете” бе дело на Фелипе Андерсон, който вкара и през първото полувреме, но голът му бе неправилно отменен заради засада.

С успеха си днес тимът на Оле Гунар Солскяер запази шансовете си за третото място в крайното класиране. Със печелените точки днес, Юнайтед вече е на пета позиция с актив от 64 точки, три по-малко от третия Тотнъм Хотспър. Четвъртата позиция към този момент се държи от Челси, чийто тим е и с мач по-малко срещу Ливърпул.

Мениджърът на домакините Оле Гунар Солскяер заложи на Джеси Лингард и Марсиал, които започнаха като титуляри, докато Маркъс Рашфорд остана на пейката. Звездата на гостите Марко Арнаутович пък изобщо не попадна в групата на своя тим.

Мачът на „Олд Трафорд” бе с изключителна важност за „червените дяволи”, които допуснаха цели четири поражения в последните си пет мач във всички състезания. От своя страна „чуковете” инкасираха три поражения в последните си четири мача, като и трите бяха с резултат 0:2.

Още не бяха изминали и десет минути от началото на срещата, когато дойде и първото спорно положение в срещата. Фелипе Андерсон получи отличен пас отдясно и с красив ножичен удар реализира, но попадението бе отменено заради засада. Телевизионните повторения обаче показаха, че Далот покрива засадата, макар и със сантиметри.

В 19-ата минута домакините стигнаха до 11-метров наказателен удар. Роберт Сондграс фаулира навлизащия в наказателното поле Хуан Мата, а реферът Греъм Скот посочи бялата точка. Зад топката застана Пол Погба, който стреля точно за 1:0.

Футболистите на Уест Хем се опитаха да отговорят бързо и за няколко минути стигнаха до два поредни корнера, след втория от които, Андерсон стреля с глава на близката греда, но не успя да уцели вратата.

Четири минути преди почивката Крис Смолинг също бе близо до гола след удар с глава, но и неговият изстрел не попадна в целта.

През второто полувреме гостите показаха съвсем различно лице и определено надиграха своя противник. Още в 49-ата минута „чуковете” успяха да изравнят резултата, а точен за лондончани бе отлично игралия до този момент Фелипе Андерсон.

Давид Де Хеа и Пол Погба направиха сериозна грешка при изнасянето на топката, която позволи на Уест Хем да организира бърза контраатака. Коженото кълбо бързо стигна до Лансини в наказателното поле отляво, който центрира към далечната греда, където Андерсон със страхотен удар я прати в мрежата.

След попадението тимът на Мануел Пелегрини започна да играе още по-освободено и с лекота да създава положения пред Де Хеа. Испанецът обаче имаше ден и направи няколко великолепни спасявания.

Развръзката в срещата дойде в 80-ата минута, когато домакините стигнаха до нова дузпа. Този път Райън Фредерикс спъна Антони Марсиал, а реферът нямаше друг избор освен да покаже бялата точка. Пол Погба показа характер и бе безкомпромисен и при втория си наказателен удар, с което осигури пълния комплект точки за своя тим.