Манчестър Юнайтед допусна загуба с 0:1 от Уест Бромич Албиън, при гостуването си на "Дъ Хоутърнс".

Пред погледа на сър Боби Чарлтън и сър Алекс Фъргюсън, УБА взе първата си победа над Юнайтед у дома в историята на Висшата лига. "Дроздовете" все още нямат поражение на свой терен през календарната година.

Гостите пък приключиха серията си от четири поредни победи във всички турнири, първа подобна за тях от ноември насам.

Успехът дойде напълно заслужено за домакините, след като Хуан Мата остави Ман Юнайтед с 10 души още през първото полувреме, а УБА доминираше още преди това.

Единственото попадение на Саломон Рондон падна през второто полувреме, а "червените дяволи" така и не успяха да отвърнат на удара.

Чистите голови ситуации се брояха на пръсти, като по-добрите бяха в полза на Уест Бромич.

Саидо Бераино непрекъснато бе заплаха за Давид Де Хеа, докато Юнайтед почти не стигаше до пеналта на УБА. В 23-та минута Гарет МакОли бе много близо до откриване на резултата за домакините, след като с глава засече центриране от пряк свободен удар. Топката мина на педя от страничната греда, на реферът вдигна и засада.

Точно след това Хуан Мата получи първия си жълт картон, а три минути по-късно бе изгонен, след втора безумна проява за официално предупреждение.

Удар на Стефан Сесеньон накара отново Де Хеа да се намесва в края на първото полувреме.

След подновяването на играта, Ман Юнайтед успя да подложи под напрежение домакините със серия от ъглови удари. Маркъс Рашфорд и Джеси Лингаард опитаха да стрелят към вратата на УБА, но не намериха очертанията й.

Стигна се и до 66-та минута, когато резервата Себастиен Поконьоли отправи отлично центриране отляво в наказателното поле на Ман Юнайтед. Там Саломон Рондон бе оставен съвсем сам от защитата на гостите, и без проблеми отправи мощен удар във вратата на Давид Де Хеа.

Вместо натиск на Юнайтед обаче, Уест Бромич продължи да владее инициативата, и Саидо Бераино имаше още един шанс, спрян от рефера.

В добавените четири минути Антони Марсиал и Дейли Блинд опитаха отчаяни атаки, но търпеливо и без напрежение, УБА дочака своя успех.

След 29 изиграни мача, Ман Юнайтед остана шести, с 47 точки в актива си, а УБА вече може да се чувства доста по-комфортно с 39 точки на 11-та позиция.