Отборите на Ипсуич Таун и Оксфорд Юнайтед не успяха да си отбележат попадение и завършиха при резултат 0:0 в двубой от 17-ия кръг на английската Лига 1. Домакините на два пъти удариха греда, а ситуации не липсваха и пред двете врати.

През първата част „трактористите“ на два пъти удариха гредите. Това сториха Макоули Боне в петата и Берсант Челина в 19-ата минута. Малко преди втората греда пък вратарят на Ипсуич Кристиан Уолтън спаси хубав изстрел на Марк Сайкс.

Четири минути след началото на втората част Челина прати хубава топката в наказателното поле за Боне, но Саймън Ийстууд спаси.

Докрая и двата тима атакуваха и създаваха ситуации, които обаче не оползотвориха по най-добрия начин и срещата завърши без голове.

По този начин Ипсуич събра актив от 24 точки и върви 9-и в класирането, докато „студентите“ са шести с 28 пункта.