Ипсуич и Блекбърн направиха голово шоу в мача си от дебютния мач за двата отбора в Чемпиъншип, завършвайки 2:2.

Гвион Едуардс даде аванс на „трактористите”, след като засече добре центриране и прониза Дейвид Рая в петата минута. Блекбърн се окопити и успя да обърна опонента още до почивката, след като Дани Греъм в 20-тата и Брадли Дак в 29-ата поведа гостите напред.

Новият бос на Ипсуич Пол Хърст направи нужните промени на почивката, а Ипсуич се втурна да търси бързо изравняване. За съжаление на домакинските фенове голът не дойде бързо, след като вратарят на Блекбърн Рая показа класа на няколко пъти.

Все пак в 91-ата минута „трактористите” изравниха резултата на „Портланд Роуд”, след като резервата Тайо Едун изравни резултата.