Отборът на Манчестър Сити победи с минималното 1:0 при гостуването на Шефилд Уензди в двубой от осминафиналите на ФА Къп. Единственото попадение за състава на Пеп Гуардиола беше дело на Серхио Агуеро в 53-та минута на срещата след асистенция на Бенжамен Менди.

Двубоят започна в мудно темпо, като през първото полувреме „гражданите“ не стигнаха до нито един точен удар към вратата на втородивизионните си домакини. Това обаче очевидно не се хареса на Гуардиола, чийто тим излезе преобразен през втората част.

Само 8 минути след рестарта голът за гостите беше факт. След хубаво извеждащо подаване на Бенжамен Менди Серхио Агуеро плъзна елегантен удар покрай плонжа на стража на Шефилд, за да може да открие резултата.

Последваха половин дузина никак не лоши положения за Сити, за да увеличат аванса си. С пропуски се отличи Рияд Марез на няколко пъти, а Давид Силва и Серхио Агуеро бяха развенчани от вратаря на Уензди Джо Уайлдсмит.

Така нови попадения не паднаха и Манчестър Сити ще могат да очакват спокойно жребия за следващата фаза на турнира.