Уулвърхемптън спечели с 2:1 гостуването на Мидълзбро от 39-ия кръг на Чемпиъншип. „Вълците“ завършиха мача с двама човека по-малко, но все пак успяха да постигнат много важен успех.

Уулвърхемптън поведе в резултата 32-та минута. Елдер Коста стреля, но Дарън Рандолф успя да спаси. Избитата топка попадна отново в играч на гостите. След това Афобе подаде към Бари Дъглас, който с чудесен пас намери Елдер Коста и той този път не пропусна да вкара.

Рубен Невеш отправи много хубав удар в 36-та минута, но Рандолф демонстрира чудесен рефлекс и успя да избие с една ръка.

Уулвърхемптън удвои своята преднина в 37-та минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Мидълзбро Боли продължи с глава към Кавалейро, който не пропусна да вкара.

Рубен Невеш получи два жълти картона в рамките на две минути и бе изгонен.

Гостите останаха с 9 човека на терена, след като Мат Дохърти бе изгонен за втори жълт картон в 71-та минута.

Домакините пропуснаха много шансове, след като останаха с двама човека повече на терена.

Патрик Бамфорд отбеляза почетното попадение за Боро в добавеното време на двубоя.