Отборът на Уест Хем продължи впечатляващите си игри във Висшата Лига, успявайки да вземе комфортен успех с 2:0 при домакинството на Лийдс в последен мач от 28-ия кръг във Висшата лига.

След силен старт на момчетата на Дейвид Мойс попаденията не закъсняха. Джеси Лингард откри в 24-та минута, след като първоначално изпусна от дузпа, но получи възможност да поправи грешката си и все пак не прости на гостите за 1:0.

Авансът беше удвоен почти светкавично. "Чуковете" поведоха с 2:0 в 29-та минута, след като Аарън Кресуел центрира по отличен начин от ъглов удар, а на правилното място се оказа Крейг Доусън, за да направи резултата 2:0.

През втората част домакините свалиха темпото и позволиха на играчите на Марсело Биелса да създадат на свои ред шансове. Двете най-големи положения обаче бяха профукани от Патрик Бамфорд.

Така Уест Хем излезе 5-ти, с 47 точки, на 3 зад 4-тия Челси.