Хъдърсфийлд постигна много важна победа с 1:0 при гостуването си на Хъл Сити в мач от 40-ия кръг на Чемпиъншип. Успехът изстреля „териерите“ на третата позиция в класирането, но той дойде след грешна преценка на съдиите, които не отсъдиха засада при победното попадение на Хари Тофоло.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, но в края на първото полувреме домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Том Ийвс получи втори жълт и съответно червен картон.

Гостите стигнаха до победата в 79-ата минута, когато Том Лийс стреля с глава в долния ляв ъгъл, след което последва намеса на Мат Инграм, а след това Хари Тофоло засече в мрежата. Но при изстрела централният защитник на Хъдърсфийлд бе в положение на засада, което бе незабелязано от съдиите на двубоя.

С победата Хъдърсфийлд се изкачи на третата позиция с актив от 66 точки, докато Хъл Сити е на 20-ата позиция с 41 пункта.