Челси позагуби шансовете си да влезе в топ 4 на Висшата лига, след като в отложен мач от 35-ия кръг на Премиършип завърши 1:1 с Хъдърсфийлд. Тази точка остави "териерите" в най-доброто европейско първенство и за следващия сезон. Гостите откриха резултата чрез Депойтър, но Маркос Алонсо изравни.

Двата тима предложиха интересен футбол, но през първата част единственото сериозно положение пропусна Антонио Рюдигер, който в 13-ата минута стреля опасно, но топката не влезе в мрежата. Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

През втората част гостите откриха резултата чрез Депойтър, който се пребори с вратаря на Челси и се разписа в 50-ата минута на срещата.

Челси съумя да изравни с леко комичен гол. Бранител на Хъдърсфийлд опита да избие топката, но тя се удари в лицето на бранителя на домакините и влетя в мрежата.

До края на двубоя въпреки опитите на Челси да стигне до успеха, това не се случи и двата тима завършиха 1:1.

Така след равенството с шампионите от Манчестър Сити, сега Хъдърсфийлд взе точка и от Челси и се спаси като има актив от 37 точки и е недостижим.

Челси е пети с актив от 70 точки, на две от четвъртия Ливърпул.