Лийдс Юнайтед спечели гостуването си на Шефилд Уензди с 2:0 и вече е на втора позиция в Чемпиъншип.

Илия Груев отново бе в стартовия състав на гостуващия тим и направи впечатление с ефективността си. Преди почивката Илия Груев имаше 100% точност на подаванията. Докоснал бе топката 28 пъти, има 21 точни паса от 21 направени. В края на срещата показателите му не бяха чак толкова по-различни - 61 докосвания до топката, 43 точни подавания от общо направени 45.

Първият шанс в мача дойде за Лийдс Ю. Пробив от дясната зона на младия десен бранител на тима Арчи Грей завърши с центриране, но после комбинацията между Бамфорд и Рутър не бе завършена прецизно. След 17 минути футбол Джейди Гасама можеше да открие за домакините, но вратарят на Лийдс Ю Илан Мелие излезе достатъчно бързо, за да направи инстиктивно спасяване. След 25 минути футбол на "Хълзбъро" Лийдс Ю имаше предимство по отношение на владеенето на топката (68% срещу 32%) , но ударите са повече за Шефийлд Уензди (4 срещу 1).

В края на полувремето дългите подавания на Лийдс Ю зад гърба на противниковата защита можеше да дадат резултат. Жоржиньо Рутер бе изведен на чиста позиция, но не успя да преодолее стража на Шефилд Уензди Джеймс Бидъл.

Патрик Бамфорд откри резултата дълбоко в добавеното време на първата част и Лийдс се прибра в съблекалнята с гол аванс. Нападателят реализира своя четвърти гол в последните 5 мача.

Вижте всичко по-интересно от първото полувреме във видеото.

През втората част Лийдс започна много по-уверено, създаде няколко добри ситуация, а в 58-а минута Уили Ньонто направи 2:0 за гостите.

В крайна сметка гостите спечелиха с 2:0 и вече имат 79 точки, изоставайки едва на 2 от лидера Лестър Сити.

Наставникът на Лийдс Ю Даниел Фарке получи наградата за мениджър на месец февруари.