Лийдс завърши наравно 3:3 у дома с новака Портсмут в мач от първия кръг на Чемпиъншип. Българският национал Илия Груев започна като титуляр, но бе сменен в 71-ата минута от Джон Родуел. Йоркширци бяха напът да загубят, но дълбоко в добавеното време се добраха до точката.

Лийдс поведе още в 10-ата минута от дузпа, реализирана от  Паскал Струйк. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Конър Оглийв срещу Дан Джеймс. Гостите обаче направиха пълен обрат още до почивката чрез Елиас Сьоренсен (23) и Калъм Ланг (41).

Лийдс все пак стигна до изравнително попадение секунди след старта на второто полувреме. В 46-ата минута Жоржиньо Рутер пусна към Уилфред Ньонто, който прати топката в долния десен ъгъл за 2:2.

Двата отбора си размениха и по един гол в добавеното време. Първо Калъм Ланг изведе Портсмут напред след точно изпълнена дузпа, а секунди преди края Брендън Арънсън се разписа за крайното 3:3.